idi:

Biurowiec Wolbrom

01. Lokalizacja Wolbrom
02. Etap realizacji Projekt koncepcyjny
03. Opis Budynek biurowo-usługowy w Wolbromiu jest obiektem skrojonym idealnie pod specyficzne potrzeby Inwestora. Jego wyraz architektoniczny i rozwiązania funkcjonalne odzwierciedlają wartości i filozofię firmy, której stanie się siedzibą.
W czasach, gdy wyszkolona kadra staje się główną wartością i wizytówką firm usługowych, pojawia się konieczność tworzenia obiektów, które są w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby pracowników wszystkich szczebli. Będący odpowiedzią na zdywersyfikowane wymagania, wielofunkcyjny obiekt w Wolbromiu charakteryzuje się niespotykanym zestawem funkcji w ramach jednego obiektu. Jest to obiekt dla pracowników, petentów, klientów indywidualnych, ale również dla wszystkich mieszkańców miasta. Wspólne zestawienie i przenikanie się funkcji tworzy efekt synergii, dzięki któremu obiekt można nazwać biurowcem nowej generacji, biurowcem 3.0.
Obiekt charakteryzuje się prostą formą, oszczędną w wyrazie, która dzięki modułowemu układowi konstrukcyjnemu zapewnia pełne dopasowanie do potrzeb. Środkiem artykulacji architektonicznej obiektu są otwarte-wklęsłe przestrzenie z wyoblonymi narożnikami, przełamujące monotonność płaszczyzn i nadające obiektowi lekkości. W obiekcie zastosowano także zdwojoną fasadę, która w połączenia z łamaczami światła, nie wpływa jedynie na walory wizualne, a stanowi ważny element systemu wentylacji obiektu, zapewniając idealne warunki do pracy wewnątrz obiektu, przy obniżeniu nakładów finansowych.
Na ostatniej kondygnacji obiektu zlokalizowano hotel. Oprócz indywidualnych pokoi posiada on także apartamenty, z własnymi centralnymi tarasami. Zieleń, bar, czy basen infinity tworzą niepowtarzalny klimat tej przestrzeni. Odpowiednio skadrowane widoki pozwalają zapomnieć, że obiekt znajduje się w centrum miasta, w sąsiedztwie stref przemysłowych.
zobacz wiecej