idi:

Centrum Sportu Marynarki Wojennej w Gdyni

01. Lokalizacja Gdynia(Polska)
02. Etap realizacji Projekt koncepcyjny
03. Data projektu 2011
04. Powierzchnia użytkowa 8450,2m2
05. Powierzchnia lustra wody 570 m2
06. Opis Główną ideą projektowanego kompleksu jest nawiązanie stylistyką projektowanych obiektów sportowych do rozpoznawalnych symboli Marynarki Wojennej oraz zrealizowanej w sąsiedztwie Biblioteki Akademii Marynarki Wojennej.
Kompleks stanowi zespół trzech zintegrowanych obiektów, posiadających odrębne funkcje: hali basenowej i hali sportowej powiązanych przez hol wielofunkcyjny. Dodatkowo koncepcja zakłada uzupełnienie projektu o stadion lekkoatletyczny i boiska sportowe wraz z terenami zielonymi umiejscowionymi w granicach opracowania. Całość tworzy Centrum Sportu Marynarki Wojennej w Gdyni, zapewniające możliwość uprawiania wielu sportów jednocześnie zarówno pośród społeczności akademickiej, lokalnej, jak i turystycznej.
Zespół budynków posiada nowoczesną, modernistyczną stylistykę. Głównym elementem struktury kompleksu jest pięć masywnych ścian żelbetonowych, które swoim wyglądem nawiązują do progów brzegowych. Zadaniem progów brzegowych jest osłabienie siły sztormowych fal, które symbolicznie w projekcie zostały uwzględnione w postaci falujących połaci dachowych. Przestrzeń pomiędzy żelbetonowy ścianami została wypełniona szkłem, aby maksymalnie wykorzystać w budynku naturalne oświetlenie jakim jest światło słoneczne.
Aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom dzisiejszego użytkownika przestrzeń hali basenowej została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić rozrywkę różnym grupom wiekowym oraz społecznym. Jednoprzestrzenna hala basenu o zintegrowanej kubaturze została podzielona na część sportowo-rekreacyjną oraz szkoleniową. Na wyższej kondygnacji został umieszczony zespół saunowy wyposażony w osobne zaplecze szatniowe. Hala sportowa podzielona została na salę główną, w której zlokalizowane zostało boisko do piłki ręcznej, wielofunkcyjną salę boczną w której znajduje się boisko do koszykówki, siłownię oraz salę do walki wręcz. Hol, stanowiący reprezentacyjną część obiektu, mający na celu scalanie dwóch odrębnych funkcji jakimi jest hala basenowa oraz sportowa, został wyposażony tak, aby spełniał wszelkie oczekiwania użytkowników bez względu na to do której części kompleksu chcąc się udać. Zlokalizowano w nim między innymi kasy biletowe, małą gastronomię, przestrzeń wypoczynkową oraz kawiarnie z galerią.
zobacz wiecej