idi:

Ettlingen - kompleks basenów otwartych

01. Lokalizacja Ettlingen (Badenia-Wirtembergia, Niemcy)
02. Etap realizacji Projekt zrealizowany
03. Data projektu 2007
04. Koszt budowy 6,385 mln € netto
05. Powierzchnia użytkowa 563 m²
06. Powierzchnia lustra wody 1 875 m²
07. Inwestor Zakłady Miejskie Miasta Ettlingen
08. Opis
Okazałe zadaszenie wejścia jest pierwszym elementem kompleksu basenów sezonowych zapraszającym odwiedzających w okresie letnim. W skład budowli części nadziemnych  wchodzą pomieszczenia przebieralni i sanitarne oraz zaplecze techniczne. Uzupełnieniem całości jest strefa gastronomii z obszernym tarasem zewnętrznym.
Część sportową stanowi basen pływacki o wymiarach 50 x 16,67 m z sześcioma torami.
Bardzo zróżnicowany w formie kształt basenu rekreacyjnego nawiązywać ma do meandrów naturalnego jeziorka. I tak każda ze stref z odmienną gamą atrakcji (rwąca rzeka, gejzery podwodne, bicze wodne, hydromasaże boczne, wysepka) zapraszają do poruszania się naprzód i zwiedzania kolejnych obszarów.
Do atrakcji basenu rekreacyjnego zaliczają się również dwie zjeżdżalnie wodne - szeroka zjeżdżalnia rodzinna i zjeżdżalnia kamikadze.
Na specjalnie wydzielonym obszarze, nieco oddalonym od pozostałych atrakcji znajdują się brodziki dla najmniejszych dzieci. I tak jak w innych projektach większa odległość pozwala na swobodną i bezpieczną zabawę najmłodszym, a rodzicom gwarantuje komfort psychiczny.
Poza obszernymi miejscami do leżakowania,  w południowej części działki znajdują się tereny do uprawiania sportów na wolnym powietrzu (m. in. boiska do siatkówki plażowej i badmintona) oraz plac zabaw dla najmłodszych.
Wulkan wodny znajdujący się w basenie rekreacyjnym, którego erupcje wyrzucają strumień wody na wysokość do 20 m to ewenement na skalę światową.
Obszar brodzików o urozmaiconym kształcie, o różnych głębokościach i poziomach trzech niecek basenowych, ze specjalnie dobranymi obiektami wodnymi i dużą ilością atrakcji do zabaw wodnych to kolejna specjalność charakteryzująca projekty S&P.
zobacz wiecej