idi:

Hala Sportowa w Warszawie

01. Lokalizacja Warszawa
02. Etap realizacji Projekt koncepcyjny
03. Opis Miejsce przeznaczone na realizację hali sportowej, znajduje się w silnie zurbanizowanej okolicy, wypełnionej kilkukondygnacyjnymi budynkami. Jedynym zielonym terenem w okolicy, jest szkolne podwórze, na którym zlokalizowany zostanie przedmiot niniejszej inwestycji.
Projekt koncepcyjny, zakłada zwrot skradzionej natury poprzez przeistoczenie budynku hali sportowej w konstrukcję wertykalnego ogrodu połączonego z zielonym dachem, we wnętrzu którego kryje się niezbędna infrastruktura sportowa. Zastosowanie takiego rozwiązania utworzy odczucie kontaktu z naturą w środku ogromnej metropolii, znacząco poprawi lokalny mikroklimat, a także zapewni hali naturalne doświetlenie oraz niepowtarzalny widok z okien. Na dachu zlokalizowany jest także punkt widokowy, który połączony jest z niewielką zjeżdżalnią. Rozwiązanie to wpływa na uatrakcyjnienie przestrzeni oraz stanowi niezwykłą atrakcję.
Wykorzystanie w projekcie naturalnych materiałów takich jak drewno, połączonych z elewacją, której barwy nawiązują do ciepłych kolorów ziemi, potęguje odczucie bliskiego kontaktu z naturą i staje się oddechem, którego zaczyna brakować w okolicy, przy okazji wpisując się i komponując z zastaną zielenią oraz architekturą. Dzięki zastosowaniu naturalnej zieleni oraz kolorów ziemi, szkoła oraz okolica prócz rozwiniętej infrastruktury sportowej, zachowuje ogród, co poprawi jej odbiór zarówno w teraźniejszości jak i w przyszłości.
Obiekt został wyposażony także w nowoczesne i energooszczędne instalacje, które pozwalają na racjonalne użytkowanie kompleksu i zmniejszają koszty utrzymania obiektu. Dzięki zastosowaniu w zielonym dachu roślin takich jak mchy i rozchodniki, staje się on dachem bezobsługowym. Zieleń stanowi także dodatkową barierę akustyczną i wspomaga izolację cieplną, dzięki czemu zmniejszają się straty ciepła w okresie zimowym.
zobacz wiecej