idi:

Muzeum Książąt Lubomirskich

01. Lokalizacja Wrocław
02. Etap realizacji Projekt koncepcyjny
03. Opis Muzeum zlokalizowane w zabytkowej, śródmiejskiej zabudowie Wrocławia. Aby nie zaburzać zastanej tkanki miejskiej, zdecydowaliśmy się zaprojektować budynek jako prostą formę, która poprzez odpowiednio rozłożone przeszklenia odbije historyczne otoczenie, podkreślając jego walory. Ważnym było również aby budynek stał się wyrazem nowoczesności i innowacyjności, przedstawiając przy tym ideę kolekcjonerstwa. W związku z różnorodnością eksponatów, które miałyby zostać w nim udostępniane, zaprojektowaliśmy swego rodzaju nowoczesną szkatułkę na zbiory, która sama w sobie stałaby się kolejnym eksponatem - tym razem "naszych czasów".

Na parterze zaprojektowana jest strefa wejściowa z reprezentacyjnym holem, informacją kasą biletową, szatniami oraz sanitariatami oraz strefa edukacyjna z audytorium i salami warsztatowymi. Na pierwszym piętrze ulokowane zostały sale wystawowe. Na kolejnych kondygnacjach zostały zlokalizowane kolejno biura, pracownie konserwacji i obsługi zbiorów muzealnych wraz z magazynami oraz przejście na zielony taras na dachu.
W budynku zostały użyte materiały powiązane z Wrocławiem lub województwem dolnośląskim takie jak bazalt, miedź, piaskowiec oraz materiały charakterystyczne dla współczesnej architektury – szkło, stal, beton, zielone ściany. Każde piętro zostało zaakcentowane za pomocą jednego z tych materiałów.
zobacz wiecej